Zajímavosti a tipy v okolí

Sportem ku zdraví

V areálu kempu se nachází hřiště na malou kopanou a volejbal, minigolf, pískoviště a houpačky.
Pro další sportovní vyžití a aktivní sportovce zajistíme sportoviště v Rovensku pod Troskami vzdálené 2 km od zařízení – fotbalové hřiště, antukový kurt na tenis a volejbal, víceúčelové hřiště s umělým trávníkem včetně běžecké dráhy s umělým povrchem, nová sportovní hala u ZŠ, zimní stadion s přírodním ledem.

V okolí

Díky skvělému umístění kempu máte vše na dosah! A v tomto malebném kraji je toho tolik na objevení!
V Rovensku na náměstí je také zastávka letních turistických autobusů s přepravou kol. Koupání, jízdy na koních, kulturní památky, lesy, skály, turistické a cyklistické stezky v místě a blízkém okolí.
Zimní lyžařská střediska Krkonoš a Jizerských hor jsou vzdálena do 40 km. Je zde možno využít i menších lyžařských vleků na Kozákově (9 km) a v Turnově (15 km).

Radíme vám

Tipy na výlety v okolí

 • Borecké skály s vyhlídkami (1 km)
 • Hrad Trosky (6 km)
 • Zámek Hrubá Skála (7 km)
 • Rokytnický rybník (4 km)
 • Věžický rybník (6 km)
 • Lázně Sedmihorky (9 km)
 • Hrad Valdštejn (10 km)
 • Kozákov – naleziště drahých kamenů (8 km)
 • Hrad Kost (14 km)
 • Zámek Hrubý Rohozec (16 km)
 • Zámek Humprecht (12 km)
 • Zámek Jičín (17 km)
 • Prachovské skály (10 km)

Povíme vám…

Něco málo o Rovensku

Uprostřed rovenského náměstí stojí bronzové sousoší „Rozhovor“ od prof. Josefa Drahoňovského. Další zajímavostí je morový sloup z r. 1744 se sochou Panny Marie.
Vzácnou stavbou města je starobylá dřevěná zvonice z r. 1630 se třemi tzv. „rebelantskými zvony“ obrácenými srdcem vzhůru. Zvony sv. Jan Křtitel, sv. Václav a sv. Jiří se uvádějí do pohybu šlapáním. Proti zvonici je gotický kostel sv.Václava s presbytářem ze 14. st.
Čechova vyhlídka na Boreckých skalách nad městem nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na hrad Trosky. Území Boreckých skal bylo vyhlášeno přírodní památkou. Borecké skály můžete procházet křížem krážem a všude naleznete vděčné rozhledy do krajiny a malebná seskupení skal. Jsou to takové rovenské „Prachovské skály“ v malém měřítku.
Nádherný je výlet i pohled na zříceninu hradu Trosky – dominantu Českého. Vede k nim z Rovenska dobře značená stezka, jsou přístupné i autem a pohled z prastarého cimbuří této jedinečnosti na líbeznou krajinu Českého ráje je nezapomenutelným zážitkem.
Doslova co by kamenem dohodil je hora Kozákov s vysokou rozhlednou, ze které můžete vidět i panorama Krkonoš a Jizerských hor.
V současné době je v Rovensku p. Tr. Městské informační středisko, několik obchodů (2x potraviny,drogerie, domácí potřeby) 2 restaurace, 2 hospody, základní a mateřská škola, knihovna, dům s pečovatelskou službou, zdravotní středisko, lékárna, prodejna kol, brusírna diamantů, brusírna drahých kamenů, opravna a půjčovna kol, kosmetika, 2 kadeřnictví.
Najdete zde faru katolickou i protestantskou.
Rovenské nádraží, uvedené do provozu v r. 1903, se nachází na turisticky frekventované trati a je zde velmi dobré spojení vlakem mezi Turnovem a Jičínem. V době od května do září jezdí celým Českým rájem Sezónní turistické autobusy se zastávkou na rovenském náměstí a u rekreačního zařízení Palda.

Městské informační středisko
Komenského 107, 512 63 Rovensko pod Troskami
mob. +420 724 195 959, +420 606 882 057, e-mail: inforovensko@tiscali.cz

Městské informační středisko, umístěné pár metrů pod náměstím, nabízí kromě turistických map, brožur, pohlednic, průvodců, turistických známek a kulturních kalendářů také internet pro veřejnost, sprchy, WC a občerstvení s venkovním posezením.